Technologia

Mikrofalowniki - nowa jakość instalacji PV

Specjalizujemy się w projektowaniu instalacji opartych na technologii mikrofalowników. W systemach tych moduły fotowoltaiczne pracują równolegle, a nie szeregowo jak to ma miejsce przy falownikach centralnych. Każdy moduł pracuje zawsze z dostępną maksymalną mocą, dlatego suma ich produkcji zawsze będzie większa. To zasadnicza korzyść przynoszona przez mikroinwertery.

W przypadku instalacji klasycznej zacienienie nawet jednego ogniwa wpływa na pracę całego systemu, obniżając produkcję prądu nawet o kilkadziesiąt procent. W przypadku mikroinwerterów, każdy moduł fotowoltaiczny pracuje niezależnie, dzięki czemu zacienienie, uszkodzenie lub inny problem z modułem, powoduje spadek produkcji energii tylko na tym module, w momencie gdy cała instalacja pracuje normalnie.

Mikrofalowniki połączone z wysokiej klasy modułami fotowoltaicznymi gwarantują więc w naszych warunkach pogodowych produkcję wyższą nawet o 15%. Dodatkową zaletą mikrofalowników są znacznie mniejsze straty związane z przesyłem energii. Mikrofalowniki są jednocześnie tak małe, wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, że standardowo mocowane są na zewnątrz budynku, pod modułami. Oszczędzamy miejsce w budynku, ułatwiamy chłodzenie urządzenia, oddalamy od użytkowników/mieszkańców pracujące urządzenie. Nie ma emisji hałasu. A ponadto standardowo mają gwarancje od 10 lat, z możliwością wydłużenia do 25 lat.

Mikrofalowniki mają dłuższą żywotność niż klasyczne centralne inwertery. Dodatkowo mamy możliwość powiększania instalacji, bez wymiany jakiegokolwiek urządzenia, na przykład centralnego falownika. W dowolnej chwili dokładamy do instalacji kolejne moduły i mikrofalowniki, zwiększając jej moc. Możemy inwestować etapami, zgodnie z naszymi potrzebami

Porównanie wydajność instalacji PV w przypadku zabrudzeń/zacienienia:

Autoryzowany Partner Stilo Energy

Jesteśmy dumni, że możemy pracować dla Stilo Energy i współtworząc sukces tej firmy, oferujemy Państwu najnowocześniejszą fotowoltaikę opartą na rozproszonej architekturze mikrofalowników i łączeniach równoległych.